Damiana, Romana, Romany

-2.2°C

Podpisali porozumien...

5 lutego w Starostwie P...

Podpisali porozumienie

Czas na ferie

Gminny Ośrodek Kultury w...

Czas na ferie

Powrót fotoradarów?

Prawo i Sprawiedliwość r...

Powrót fotoradarów?

Aktualności

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lubaniu skierowana do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w szczególności budynków mieszkalnych wielorodzinnych

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń instalacji grzewczych.

Zdobyli pierwsze miejsce

Zdobyli pierwsze miejsce

31 stycznia br. w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Konopnickiej w Biedrzychowicach odbył się drugi z cyklu turniejów organizowanych przez nowo powstałe stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy „Liski” Olszyna.

Forma rośnie

Forma rośnie

30 stycznia nasi lekkoatleci startowali w gościnnym Jabloncu nad Nissou w Preborze Libereckiego Kraju i Hradeckralowego Kraju w kategorii juniorów Młodszych i młodzików.

Bielany górą

Bielany górą

24 stycznia br. odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Zygmunta Duziaka. W XI już edycji piłkarskiej rywalizacji, uczestniczyły drużyny z terenu Dolnego Śląska. Najlepszy okazał się zespół Bielan Biedrzychowice.

Noc w bibliotece

Noc w bibliotece

Czytanie można promować na wiele sposobów. Jednym z nich było „SPANKO – CZYTANKO”, impreza zorganizowana dla uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Olszynie, którzy mroźną, zimową noc z 22 na 23 stycznia na 2016 roku spędzili w… szkolnej bibliotece.

Kalendarium

 
 

Zgłoś imprezę